Ubierz się w uśmiech.

Kilka dni temu wstawiłam na instagram zdjęcie z opisem który publikuję również tutaj w tym poście. Ponieważ chciałabym rozwinąć tą myśl. 
"Wczoraj bliska osoba uświadomiła mi kilka bardzo istotnych rzeczy. Szczerze mówiąc słyszałam to już kilka razy. Tylko ja jestem taka, że nie narzekaniem i zwracaniem mi uwagi do mnie się dociera. Dociera lecz rozmową i wspólnym zrozumieniem. I powiem wam tak - jeśli ktoś wyciąga do Ciebie rękę to nie dlatego, że chce zniszczyć Ci życie lub zaszkodzić w jakiś sposób. To dlatego, że chce Ci pomóc. Nie udawaj, że nie słyszysz tylko zastanów się czy rzeczywiście ktoś nie ma racji. "
I tu kończyła się moja myśl.
Od kiedy wróciłam do Olsztyna dochodziły do mnie przeróżne informacje. Chcąc nie chcąc wysłuchiwałam ich choć były one już przeterminowane ale nadal dotyczyły mnie i osób które pojawiły się gdzieś w moim życiu.
Powinieneś się zastanowić nad znajomością z ludźmi którzy nie wpływają dobrze na Twoje samopoczucie i usunąć ze swojego życia. Zdaje sobie sprawę z tego, że jak zawsze każdy będzie miał swoje zdanie na ten temat. Lecz chciałabym abyś myślał o swoim komforcie psychicznym. Wbrew pozorom można zapytać: Co wspólnego ma nasze samopoczucie z innymi ludźmi i naszym wyglądem? A no ma i to bardzo dużo wspólnego! Spróbuj dla WŁASNEJ wygody na jakiś czas odstawić to co Ci nie służy i nie do końca daje szczęście. Tych którzy traktują Cię nie tak jak powinni (nie zawsze ale jednak). Tylko tak jak im się podoba. To nie są osoby które będą patrzeć na Ciebie lecz na siebie, bo przecież: "jestem dla siebie dość istotna." Właśnie! Ty też bądź!  Zostaw w życiu tych którzy będą dla Ciebie wsparciem.
Jestem przekonana, że będziesz zupełnie inaczej funkcjonować i wyglądać. Będziesz promieniować szczęściem od środka na zewnątrz. I jeśli ktoś widzi to zboku lub zna takich toksycznych ludzi z autopsji posłuchaj ich. Na prawdę nie zawsze jest tak, że ktoś chce Ci to zabrać tylko zwyczajnie Ci pomóc. Ja bym już tych ludzi omijała szerokim łukiem. I omijam.

To co mamy w głowie bardzo mocno wpływa na to jak wyglądamy na zewnątrz. Bądź pewniejszy siebie, zawsze uśmiechnięty, realizuj swoje plany - nawet powoli krok po kroku aby do celu. Zobaczysz jak zaczniesz zarażać uśmiechem i pozytywnym nastawieniem, innych.
Ja uwielbiam to robić! Ostatnio nawet zdarza mi się dostać wiadomości od obserwatorów, że zarażam uśmiechem i wpisami które motywują. Mam nadzieję, że i Ciebie zainspiruje do zmiany. Niewielkiej, ale jednak.
Jestem za tym, żeby pisać prawdę czy to na portalach społecznościowych czy tu na blogu. Również na co dzień nie znoszę kłamstwa i ludzi którzy tylko udają aby się pokazać. To nie jesteśmy my! Jak nie będziesz sobą nie będziesz szczęśliwy i nikt nie zwróci na Ciebie uwagi. Nawet na portalu na którym wstawisz relację, zdjęcie czy podpis pod swoim zdjęciem. Tu też pokazujesz siebie. I mam nadzieję, że tak jak osoby które do mnie pisały, Ty też się w końcu ubierzesz w uśmiech i nie będziesz chciał go już nigdy schować do szafy, będziesz tylko zmieniał na nowy!

Płaszcz - Bershka
Golf - sklep bezcłowy (ma już chyba 3 lata - świetny)
Spodnie - Stradivarius
Buty - RoyalFashion
Plecak i okulary - Sinsay
Kolczyki - AlliexpresKarilla

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarze i odwiedziny!
Do zobaczenia :)